Oferty: Pałace

Pałac w Roszkowicach gm Byczyna woj. Opolskie

Pałac w Roszkowicach gm Byczyna woj. Opolskie

Eklektyczny pałac z I poł. XIX w. Budynek łączy w sobie elementy neorenesansowe i neoklasycystyczne. Pałac został wzniesiony na planie prostokąta, jako częściowo podpiwniczony i dwukondygnacjowy budynek. Nakryty jest wysokim dachem czterospadowym. Fasadę zdobi centralnie umieszczona okrągła wieża, w której mieści się główne wejście, zaakcentowane neorenesansowym portalem z kartuszem herbowym. Skrzydła pałacu posiadają w partii pierwszego piętra arkadowe krużganki z kolumnami korynckimi. Skrzydła zakończone są dwoma ryzalitami zwieńczonymi neorenesansowymi szczytami. Elewacja ogrodowa zdobiona jest analogicznymi ryzalitami. Na wschodniej elewacji umieszczono arkadową loggię, nad którą mieści się taras. Od zachodu do pałacu przytyka okrągła wieża. Elewacje pałacu zachowały okna w ozdobnych opaskach i boniowanie wieży. Układ wnętrz pozostał dwutraktowy z centralnie umieszczonym holem, w którym znajdują się dwa neorenesansowe kominki. W części pomieszczeń przetrwały boazerie i oryginalna posadzka z jasnego marmuru.
 
Pałac Sieraków Śląski gm Ciasna woj. Śląskie

Pałac Sieraków Śląski gm Ciasna woj. Śląskie

Pałac w Sierakowie Śląskim został wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku dla rodziny von Kitzing. W 1926 roku budynek został przejęty przez Urząd Rolniczy – Oberschleische Landesgesellschaft w Opolu, od którego odkupił go Artur Pruesler – ostatni właściciel
 
Pałac Grodziec gm. Zagrodno woj.Dolnośląskie

Pałac Grodziec gm. Zagrodno woj.Dolnośląskie

Pałac, położony poniżej wzgórza zamkowego, w rozległym parku, wzniesiono w latach 1718 -1727, przypuszczalnie wg projektów J. Peintnera. Całość zbudowana na planie prostokątnej podkowy, trzykondygnacjowa, o elewacjach ozdobionych pilastrami podtrzymującymi dachy mansardowe. Korpus posiada silnie zaakcentowaną oś środkową przez umieszczenie bogatego portalu balkonowego w ryzalicie i wprowadzenie przelotowej sklepionej sieni. We wnętrzu zachowało się kilka sal o późnobarokowej dekoracji.

 
Pałac w Świdnie, gmina Mogielnica, woj. Mazowieckie

Pałac w Świdnie, gmina Mogielnica, woj. Mazowieckie

Budynek barokowo-klasycystyczny, wzniesiony na planie prostokąta, z dwoma ryzalitami na osi, zamkniętymi trójbocznie (we wnętrzu koszowo). Głęboko podpiwniczony, od frontu dwu-, a od ogrodu trzykondygnacjowy ze względu na spadek terenu. Elewacje dłuższe dziewięcioosiowe, boczne czteroosiowe. Układ wnętrz dwutraktowy. Sala balowa na planie zbliżonym do owalu z wyjściem na taras wsparty na arkadach w formie serliany. Dach czterospadowy, nad ryzalitami wielopołaciowy, kryty blachą.

 
Pałac Inczew, gmina Wróblew, woj. Łódzkie

Pałac Inczew, gmina Wróblew, woj. Łódzkie

Dwór w Inczewie powstał w XIX wieku i został przebudowany na początku XX. Jest to obiekt piętrowy, na planie prostokąta, w elewacji frontowej z czterokolumnowym portykiem w wielkim porządku. Kryty jest dachem mansardowym.
 
 
christian louboutin replica replica louis vuitton fake ray bans louboutin replica nfl jerseys china replica louis vuitton cheap jerseys louboutin replica louboutin replica replica louis vuitton louis vuitton outlet louis vuitton outlet louis vuitton outlet louis vuitton official website louis vuitton outlet fake ray bans replica louis vuitton louis vuitton outlet cheap jerseys louis vuitton outlet louis vuitton outlet louis vuitton outlet cheap louis vuitton